Acer Aspire S3 to pierwszy Ultrabook w ofercie tajwańskiego giganta, którego wkrótce będzie można kupić także w naszym kraju. Podstawowa cena urządzenia ustalona została na 899$, co wydaje się być rozsądnym posunięciem ze strony Acera. Sprzęt został już przetestowany przez redaktorów serwisu Laptop Magazine. Jakie wnioski płyną z testu?
Testujący Aspire S3 Michael Prospero okazał się niezwykle surowym jurorem. Recenzja urządzenia, którą można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Laptop Magazine obejmuje wszystkie podstawowe aspekty budowy nowoczesnego komputera mobilnego i nie zostawia na Aspire S3 suchej nitki. Summa summarum, Ultrabook w oczach redaktora Laptop Magazine okazał się wielkim rozczarowaniem.
Zacznijmy od plusów – Prospero potwierdza, że Acer Aspire S3 faktycznie jest cienki i lekki idealnie wpasowując się pod tym względem w koncepcję Ultrabooków. Co więcej, sprzęt w bazowej konfiguracji kosztuje zauważalnie mniej niż produkty konkurencji oferując jednocześnie niezłą wydajność całkowitą. Cóż zatem jest nie tak?
Dostało się przede wszystkim plastikowej obudowie, której w Ultrabooku nie powinniśmy oglądać, nie wspominając już o uginającej się pod punktowym naciskiem klawiaturze. O ograniczonych kątach widzenia oraz słabym systemie audio nie warto wspominać, gdyż jest to na ogół sprawa indywidualna.
Pełną goryczy recenzję Acera Aspire S3 możecie znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Laptop Magazine. Już wkrótce w redakcji acerManiaKa będziemy mieli okazję zweryfikować wszelkie postulaty Michaela Prospero i w odpowiedni sposób do nich się ustosunkować. Acer Aspire S3 znajdziesz tanio w porównywarce Ceneo. Można go kupić w cenie od 2.299 zł (dostępny w 5 sklepach). Można również kupić w sklepie Vobis można go mieć za 3.299 zł.
Przypomnę tylko, że Acer Aspire S3 ma 13.3-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli i jest napędzany przez procesor Intel Core i5-2467M o taktowaniu 1.6 GHz. W zestawie znajdziemy również 4 GB pamięci RAM, hybrydowy dysk twardy (HDD 320 GB + SSD 20 GB) oraz zintegrowaną grafikę Intel GMA HD 3000. Całością zarządza preinstalowany Windows 7 Home Premium.
źródło: Laptop Magazine
Ceny Acer Aspire S3
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Generalnie pan Prospero chyba odrobinę się rozpędził. Gdyby ten ultrabook miał alu-obudowę, carbo-wnętrza i wszystko najwyższej klasy to kosztowałby tyle co inny sprzęt tej kategorii robiony przez innych producentów. Warto zawsze pamiętać o wszystkich zmiennych i nie porównywać ze sobą sprzętów z zupełnie innej półki cenowej bo z takich porównań i nadmiernych oczekiwań może wyjść tylko i wyłącznie jedno wielkie rozczarowanie i rozgoryczenie.
W tej cenie, jak na razie, nie ma chyba innego sprzętu tej kategorii. Po prostu trzeba poczekać na cenowe odpowiedniki i do nich odnosić się z oceną.
Z drugiej strony biorąc, czyli patrząc na włożone w ultrabook Acera 'trzewia”, można się poczuć w pewnym sensie rozczarowanym. Są laptopy o zbliżonych parametrach, niewiele grubsze i niedużo cięższe a przy tym sporo tańsze. Na tą chwilę cenę ultrabooków napędza głównie ich nazwa i status nowinki technicznej. Z czasem to się zmieni bo prawda jest taka, że te same podzespoły pakowanę są po prostu w cieńsza obudowę i jedynym problemem jaki trzeba było rozwiązać to – jak to upchać i jak to schłodzić. A gdy już wiadomo – sprawa przestaje być tak wysoko ceniona i wszyscy biorą się za robienie dokładnie tego samego co inni. Dlatego warto zwyczajnie poczekać aż się szał na przedrostek „ultra” skończy i ludzie zaczną sprzęt tego rodzaju postrzegać tak jak inny. Czyli na podstawie podzespołów, wydajności i generalnej mobilności. Pomyślą czy tak bardzo im te 300 gram przeszkadza w torbie czy nie i czy potrzebują alu-lansu kosztującego ich o jedną najniższą krajową więcej niż „nie-ultry”.
😀 kto spodziewał się takich niedociągnięć po „ultrabookach”. Być może wcale nie są takie „ultra” ;] I za taka cenę…