, Aspire Newsy Tablety

Acer Aspire Switch 10 FHD debiutuje w sprzedaży

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

14 odpowiedzi na “Acer Aspire Switch 10 FHD debiutuje w sprzedaży”

 1. Wojt pisze:

  U mnie też gubi sieć, w sumie dzieje się to dość często, jest to lekko irytujące.

 2. Doris pisze:

  Jak dla mnie za ciche głośniki

 3. ala pisze:

  kupiłam w piątek, dziś już się nie włączył 🙁

  • Ok pisze:

   Przytrzymaj na ok. 10-15 sekund klawisz on/off. Może Win8.1 się zawiesił przy wyłączaniu. Wcześniej podłącz ładowarkę, bo prawdopodobnie ten stan rozładował akumulator. W ten sposób wyłączysz tablet. Potem włącz go tak jak zwykle. W instrukcji o tym nie piszą.
   I druga sprawa. Nie wolno przyłączać klawiatury zaraz po wyłączeniu tabletu. Chodzi o to, że choć tablet zgasi ekran po wyłączeniu, to system jeszcze się nie zamknął. Po przyłączeniu klawiatury Win8.1 zaczyna wykrywać dysk HDD z klawiatury i wtedy potrafi się zawiesić a w konsekwncji nie wyłączy się. Trzeba odczekać ok. 30 sekund. To jest chyba jakiś problem z Win8.1, że pomimo wyłączania się wykrywa nowo przyłączone urządzenia USB (dysk z klawiatury jest widziany jako nośnik USB 3.0).
   Tablet w stanie uśpienia zużywa ok. 3-4% energii na godzinę. Lepiej jest zamykać system tym bardziej, że ponowne uruchomienie zajmuje ok. 5 sekund.Gdy system jest zamknięty, akumulator się nie rozładowuje.

   • ala pisze:

    Dzięki za podpowiedź:) Takie były właśnie objawy przy wyłączeniu. Teraz wszystko jest OK.

    Problem sam się rozwiązał – totalnie rozładowany akumulator, przy którym słychać że coś w środku się uruchamia, ale ekran nie reaguje, nawet przez chwilę po włączeniu ładowania.
    Instrukcja mogłaby być trochę dokładniejsza – jest napisane, żeby przed pierwszym uruchomieniem systemu naładować baterię, ale po włączeniu ładowania dioda baterii świeci się na niebiesko wskazując pełnie naładowanie. Więc oczywiście wyłączyłam ładowanie i uruchomiłam system no i po godzinie się wyłączył.
    Wygląda na to, że miernik (i dioda) nie wskazują na początku właściwego poziomu energii, trzeba je zignorować i robić tak, jak napisane w instrukcji.

    Od tego czasu wszystko działa dobrze. Jedyne zastrzeżenia mam do dość głośnego i niezbyt wygodnego touchpada (w porównaniu ze starym komputerem) i czasem karta sieciowa gubi połączenie – narzędzie rozwiązywania problemów musi resetować kartę i potem jest ok.

    Przyznam, że chciałam oddać sprzęt do sklepu, ale z powodu Win 8.1 – jak dla mnie nie nadaje się do poważnej pracy.
    No ale sprzęt się nie psuje, więc nie ma podstaw:)

    • OK pisze:

     Do Win8.1 trzeba się przekonać. Jest bardziej upierdliwy w konfiguracji lecz gdy się go opanuje, działa bardzo dobrze. System wstaje z całkowitego wyłączenia ok. 7 sekund. To szybciej niż poprzednik z Androidem. Jeśli chodzi o gubienie sieci WiFi, u mnie też się to zdarza. Może napiszą lepszy sterownik i wtedy powinno być OK. Jeśli nie korzystasz z HDD w klawiaturze lecz piszesz na przyłączonej klawiaturze, to usuwaj dysk z przyłączonych urządzeń USB. Dysk się wyłączy i zaoszczędzisz sporo energii. Polecam zakup karty mikroSD – ja mam 64 GB i w zupełności wystarcza na podręczne pliki. Zrób backup Windowsa. Pendrive 8 GB w zupełności wystarcza. Akumulator postaraj się rozładowywać do zera i następnie ładować do pełna. Uformujesz w ten sposób akumulator i będzie Ci dłużej służył. Przydałoby się lepsze gospodarowanie energią. Myślę, że w porównaniu do poprzedniego switcha to bardzo udany sprzęt. Zdecydowanie praktyczniejszy niż cokolwiek na Androidzie, który ma postępujące problemy z flashem.

 4. Ok pisze:

  Dodam jeszcze po tygodniu użytkowania, że tablet został dopracowany. Nie występują w nim problemy znane ze starszego brata SW5-011. Bateria mogłaby dłużej trzymać 7-8h to troszkę zbyt mało.

 5. klawiatura pisze:

  Jak wygląda sprawa klawiatury ekranowej po odłączeniu docka?

  • Ok pisze:

   Klawiatura ekranowa to produkt Microsoftu. Jest wygodna w użyciu. Tonacja czarno-szara. Do wyboru jest 3 typy klawiatur oraz rozpoznawanie tekstu wpisywanego ręcznie. Klawiaturę ekranową wywołuje się ikonka na pasku zadań. Nie wyświetla się automatycznie po kliknięciu pola tekstowego. Pasek zadań można przerzucić na prawą stronę ekranu i wtedy ikonka ląduje w prawym górnym rogu ekranu. W ten sposób ikonka jest dostępna pod palcem wskazującym prawej ręki. Jest to dużo wygodniejsze niż w Androidzie. Bez problemu można zaznaczać i kopiować bloki tekstu. Tablet działa bardzo fajnie. Jestem bardzo zadowolony. Tylko nie wiedzieć czemu zniknął ze sklepów. Czyżby obawa przed tym, że nie będzie się sprzedawać wersja 1280×800?

 6. Ok pisze:

  Kupiłem go w Saturnie 28 X 2014. Trafił do sklepu ok. 22 X. Matryca FHD jest super. Przy nim rozdzielczość 1366×768 wygląda jak rozmazana plama. Przy pierwszym uruchomieniu bateria trzymała 7h. W klawiaturę jest wbudowany twardy dysk 500 GB rozpoznawany przez port USB 3.0. Cena 1699 zł. O 100 zł więcej niż poprzednik. Tablet ma zainstalowany WIn8.1 32 bit w wersji x86. Niestety Microsoft połakomił i zamiast dodawać Office’a 2013 dają Office’a 365 z subskrypcją na rok.

 7. Klaudia pisze:

  Kiedy będzie w sprzedaży w Polsce?

 8. zdegustowany pisze:

  A jaki OS?

Leave a Reply