REKLAMA TP
, Aspire Timeline Ultra Laptopy Testy

Acer Aspire Timeline Ultra M5 – test smukłego notebooka, lepszego niż Ultrabooki

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

13 odpowiedzi na “Acer Aspire Timeline Ultra M5 – test smukłego notebooka, lepszego niż Ultrabooki”

 1. acerManiaK pisze:

  @daro: Dzięki za spostrzeżenia. 🙂 Pozdrawiamy

 2. daro pisze:

  sprzet naprawde godny polecenia,wiem bo mam go jusz od 2 miesiecy(kupilem w Kanadzie-799$).Redakcja nie wspomniala jeszcze o jednej niewielkej niedogodnosci-porty usb z tylu sa troszke nie praktyczne i podczas uzytkowania go „na kolanach”z podlaczonym pendraiwem mozna latwo uszkodzic port,pozatym jak w opisie(tescie)-godny polecenia.
  Ps sorki za brak pol. czcionki-pozdrawiam

 3. acerManiaK pisze:

  @Balance: Cena wyjątkowo niska raczej nie będzie, to fakt. Weź jednak pod uwagę, że to stosunkowo mocna maszyna – jak ktoś szuka sensownego połączenia Ultrabooka z notebookiem, na którym można pograć, to M5 może przypaść mu do gustu.

 4. Balance pisze:

  A faktycznie, było już to pytanie w komentarzach. Ciekawe na ile Acer wyceni M5 – biorąc pod uwage obecne ceny M3 raczej na super cenę nie ma co liczyć…

 5. acerManiaK pisze:

  @Balance: Wiemy na razie tylko tyle, że sprzęt zadebiutuje w połowie czerwca, ale oficjalna cena nie została jeszcze podana.

 6. Balance pisze:

  Całkiem fajny sprzęt, prawie jak Ultrabook, ale da się na tym pograć. Już wiadomo ile będzie kosztował?

 7. acerManiaK pisze:

  @3DK: 50 stopni C to temperatura procesora podczas normalnej pracy, nie w idle.

  @Umad: Rzeczowo staraliśmy się odpowiedzieć na konkretne pytania i wątpliwości. Zgodnie z życzeniem, dokładamy również zrzut ekranu prezentujący pomiar temperatury w HWiNFO64: http://www….tura-a.jpg

  Powyższy zrzut wykonano w czasie testu, który zakładał:
  – kompresowanie pełnometrażowego filmu do standardu HD
  – wykonanie testu w aplikacji 3DMark11 (wariant extreme)
  – wykorzystanie testu Small FFTs w aplikacji go orthos

  Pomiaru temperatury dokonano po 3 godzinach i 40 minutach. Przez większość tego czasu temperatura procesora oscylowała w okolicach 64-67 stopni C, ze sporadycznymi, krótkimi wyskokami do 70 stopni C.

  Pozdrawiamy

 8. 3DK pisze:

  65-67 stopni Celsjusza w próbie wysiłkowej, podczas gdy w idle 50? W takim razie ja nie mam już żadnych pytań…

  Tym samym nie pozostaje mi nic innego jak pozdrowić serdecznie całą ekipę i wszystkich fanów 😉

 9. Umad pisze:

  I tą właśnie odpowiedzią pogrążyliście się. Nawet laptopy Alienware z Ivy Bridge bardziej się nagrzewają, a pod względem chłodzenia żaden Acer do takich tuz nie ma startu. Więc albo kręcicie, albo metodologia testów leży, albo jedno i drugie. Obojętne, dla mnie test nie jest wiarygodny. Podejściem takim jak do @3DK zrażacie do siebie. Ja oczekiwałem rzeczowej odpowiedzi, uwzględniającej opis metodologii i jakiś screen z aplikacjami typu furmark + prime z aktywnym HWMonitorem w tle. Padła odpowiedź „jest jak mówimy i nie obchodzi nas, czy ty w to wierzysz”. Wnioski każdy wyciągnie sam.

 10. acerManiaK pisze:

  @3DK: Temperatura procesora utrzymywała się na stabilnym poziomie (65-67 stopni C) podczas kilkugodzinnego testu, w którym procesor pracował na pełnych obrotach. Podobnie było w wypadku taktowania.

  Obudowa po kilku godzinach pracy nie nagrzała się do poziomu, który mógłby być dyskomfortowy dla użytkownika, poziom hałasu generowanego przez wentylator jest oczywiście słyszalny (jest to zresztą napisane powyżej), ale nie przeszkadza w pracy.

  Czy z konstruktywnych pytań jest coś jeszcze, do czego możemy się ustosunkować? To, w co wierzysz lub nie, jest już poza zakresem naszego zainteresowania.

 11. 3DK pisze:

  Cichy i chłodny… Wy go na pewno testowaliście? Bo przy pracach biurowych to większość nowych laptopów jest cicha i chłodna. Problem zaczyna się, gdy się zechce np. przekonwertować 2,5-godzinny film obciążając na maks. CPU czy pograć w coś, co maksymalnie jedzie po procku i GPU (np. BF3 na multi).

  Z recenzji profesjonalnych serwisów wynika, że znacznie większy i grubszy Acer V3 jest głośny i bardzo gorący, a M3 suszy i przegrzewa się do tego stopnia, że wywala BSODy. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nagle M5 z Ivy i dGPU jest cichy i chłodny.

  I to tym bardziej, że prawie wszystkie zrecenzowane do tej pory notki z Ivy mają problemy z temperaturami. Ale to w końcu AcerManiak, więc wysokie noty, ogólniki i niedopowiedzenia jakoś mnie nie dziwią…

 12. acerManiaK pisze:

  @andw77: Według naszych informacji M5 na rynku pojawi się w połowie czerwca, ale oficjalna cena nie jest jeszcze znana.

 13. andw77 pisze:

  Czy znana jest orientacyjna cena i termin dostępności?

Leave a Reply